Dekoracje stołu na Komunię stanowią nieodłączną część przyjęcia dla rodziny i najbliższych znajomych. Jak pięknie udekorować stół komunijny? Przede wszystkim należy zadbać o to, by na stole znalazły się serwetki komunijne, świece, serwety pod talerze. Można zaopatrzyć się również w winietki na Komunię czy specjalne tabliczki z imieniem dziecka. Dekorując stół komunijny warto pamiętać o tym, by wszystkie dekoracje były spójne i pięknie się uzupełniały. Dobrym pomysłem będzie wybór konkretnego motywu graficznego czy też jednolitej kolorystyki.

Wybierz:

Dekoracje stołu na Komunię

Dekoracje stołu komunijnego 2022 jakie wybrać?

Dekoracje stołu na Komunię dla chłopca i dla dziewczynki polega na dobraniu odpowiednich artykułów komunijnych, które razem z aranżacją wnętrza stworzą piękną, jednolitą całość. Serwetki flizelinowe, bieżnik komunijny, świece czy konfetti dekoracyjne to doskonałe ozdoby stołu, które warto wykorzystać na przyjęciu komunijnym dziecka. Nie należy zapominać o dekoracjach sali, tj. balony komunijne, banery i girlandy oraz dekoracje papierowe, np. kule, rozety, lampiony.

Jak udekorować stół komunijny?

Z pewnością powinien on wyglądać elegancko i uroczyście. Jak to zrobić? Dekoracje stołu komunijnego powinny być jednolite i spójne kolorystycznie. Kategorie produktowe sklepu internetowego LeonKameleon.pl podpowiedzą jakich ozdób i dodatków komunijnych użyć, aby stół prezentował się rewelacyjnie.

Serwetki komunijne i serwety pod talerze

Serwetki komunijne są ważną częścią zastawy stołowej dla gości. To bardzo praktyczna dekoracja, która pozwoli gościom na pozbycie się zabrudzeń z twarzy po posiłku. Jak składać serwetki komunijne? Najlepiej wybrać serwetki komunijne flizelinowe z kolekcji Exclusive, które są wykonane z grubszego materiału. Dzięki temu utrzymują one swoją formę na długo. Korzystając z instrukcji zawartych w internecie, można stworzyć rozmaite kombinacje, np. rozetę, serce czy wachlarz. Pięknie złożone serwetki komunijne z pewnością zachwycą gości. Najpopularniejsze są serwetki komunijne z motywem IHS, które idealnie pasują na Pierwszą Komunię Świętą dla chłopca i dla dziewczynki. Złoty lub srebrny napis z ornamentami na białym tle to doskonała dekoracja stołu komunijnego. Warto wykorzystać także obrączki na serwetki komunijne, za pomocą których można swobodnie zwinąć serwetkę w stożek i ułożyć ją w elegancki sposób na talerzach. Coraz bardziej popularne stają się serwetki komunijne pod talerze, dzięki którym cenna porcelana nie porysuje się i nie uszkodzi.

serwetki ze złotą Hostią

Serwetki komunijne ze złotą Hostią

Obrusy i bieżniki na stół komunijny

Obrusy i bieżniki na stół komunijny są podstawowym elementem każdej uroczystej zestawy. Obrus komunijny plamoodporny to doskonałe rozwiązanie na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Klasyczny biały obrus jest bardzo elegancki i można go przybrać za pomocą bieżnika komunijnego. Bieżnik komunijny srebrny lub złoty idealnie pasuje do charakteru uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Elegancki motyw hostii, kielicha lub gołębia na bieżniku świetnie prezentuje się pośród zastawy stołowej. Serwetki z tą samą grafiką to idealne połączenie dekoracji na stół komunijny!

bieżnik na stół komunijny

Bieżnik na stół komunijny

Świece na stół komunijny i świeczniki

Świece komunijne na stół potrafią zbudować rewelacyjną atmosferę na każdym przyjęciu! Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to doskonała okazja, aby użyć lampionów zapachowych z motywem IHS w biało-złotej kolorystyce. Świece na Komunię na stół przybierają różne formy, np. świece pieńkowe, proste, w kształcie kuli. Ozdoby komunijne to także świeczniki na stół komunijny, które wspaniale dopełniają aranżację ze świecami w roli głównej. Szklane podstawki, bezbarwne podstawki pod świece pieńkowe i wiele innych artykułów komunijnych można znaleźć na stronie internetowej LeonKameleon.pl.

Świeca pieńkowa na stół komunijny

Pieńkowa świeca na stół komunijny ze złotą Hostią

Winietki komunijne i tabliczki na stół

Winietki na stół to doskonała dekoracja, za pomocą której w łatwy sposób zostaną przypalone miejsca dla gości komunijnych. Każdy bez problemu znajdzie dedykowane miejsce przy stole. Do wyboru są winietki na Komunię do wypisania i winietki z nadrukiem. Personalizowane winietki z nadrukiem z kolekcji komunijnej Złota Koronka to uniwersalny motyw, który idealnie pasuje na Komunię dla chłopca i dla dziewczynki.

wienietki komunijne z nadrukiem

Winietki komunijne z nadrukiem

Wazony i misy komunijne

Wazony i misy komunijne to dekoracje, których nie może zabraknąć podczas tak ważnego wydarzenia! Wazony idealnie sprawdzą się do kwiatowych dekoracji lub do bukietów, które dziecko otrzyma od gości komunijnych. Dzięki nim kwiaty zachowają dobrą kondycję. Natomiast misy można wykorzystać jako podstawka do słodyczy, np. migdałów w lukrze, lub jako dekoracja komunijna, wyłożona organzą.

wazon do własnej aranżacji kwiatowej

Wazon do własnej kwiatowej aranżacji

Dekoracje komunijne - inne artykuły komunijne

Dekoracje komunijne w formie zestawu są wygodną opcją dla każdego, kto chce aby kompozycja była jednolitą aranżacją. Zestaw dekoracji w postaci serwetek, kieszonek na sztućce oraz bieżnika komunijnego doskonale wyposażą stół wzbogacą wygląd zastawy. Kolekcje komunijne to najczęściej złoto-białe i srebrno-białe artykuły, dzięki którym goście będą zachwyceni. Szczególną popularnością cieszy się kolekcja Pierwsza Komunia z charakterystycznym motywem złotej hostii, ozdobnikami i napisem “Pierwsza Komunia Święta”, która pasuje na uroczystość chłopca i dziewczynki.