Dekoracje kościoła na Komunię powinny być przede wszystkim wykonane w eleganckim i religijnym stylu. Wspaniałą propozycją są styropianowe ozdoby w postaci napisu IHS lub drewniane dekoracje z motywem Hostii. Wystój kościoła na Komunię najlepiej jest przygotować w spójnym stylu. Kwiaty na Komunię do kościoła można umieścić w specjalnych gąbkach florystycznych, które pozwolą utrzymać się kwiatowym aranżacjom przez kilka godzin. Do dekoracji ławek w kościele na Komunię warto jest wybrać kokardki, delikatne materiały lub kule ze sztucznymi kwiatami.

Wybierz:

Dekoracje kościoła

Dekoracje kościoła na Pierwszą Komunię Świętą

Dekoracje kościoła na Komunię powinny mieć elegancki charakter. Religijne wzory i motywy doskonale pasują do uroczystości przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Wystrój kościoła na Komunię w religijnym stylu zrobi ogromne wrażenie na gościach komunijnych. Pomysły na dekoracje komunijne w kościele znajdują się na stronie, wystarczy wybrać jednolite materiały, dekoracje ławek i kościoła, a następnie stworzyć niebanalną aranżację wnętrza.

Dekoracje komunijne kościoła

Najbardziej popularną dekoracją kościoła jest tradycyjny dywan, którym można wyścielić drogę od wejścia kościoła do samego ołtarza. Świetnie spisze się wykładzina dywanowa w kolorze białym i jasnoczerwonym. Drewniany napis IHS w kolorze białym może być doskonałą dekoracją wejścia do kościoła, które jako pierwsze zaprezentuje się gościom komunijnym. Ozdobę komunijną kościoła można powiesić za pomocą tasiemki. Wejście do kościoła oraz wnętrze można udekorować także uroczystym banerem komunijnym z literek, np. “MOJA PIERWSZA KOMUNIA ŚW”. Piękne balony foliowe IHS to idealne połączenie dekoracyjne z banerem. Wystarczy je napełnić helem do balonów, aby prezentowały się zjawiskowo, przywiązane na wejściu do obciążników.

baner do dekoracji kościoła

Baner do dekoracji kościoła w kolorze złotym

Dekoracje ławek w kościele na Komunię

Dekoracja ławek na Komunię to kolejny must have na liście niezbędnych dekoracji kościoła. Jak udekorować ławki w kościele na Komunię? Pomysły na dekoracje komunijne w kościele znajdują się na stronie internetowej, gdzie znajduje się mnóstwo inspiracji dekoracyjnych na Pierwszą Komunię Świętą dla chłopca i dla dziewczynki. Na ławkach można zawiesić metalowe obręcze. Są one bardzo często dekorowane żywymi kwiatkami, listkami, przez co wyglądają bardzo naturalnie, minimalistycznie i nowocześnie. Kule dekoracyjne piankowe róże to równie eleganckie i uroczyste dekoracje ławek. Można je swobodnie zawiesić w dowolnie wybranym miejscu. Świetnie sprawdza się także jako dekoracja sali na przyjęciu komunijnym.

metalowe obręcze do dekoracji ławek na Komunię

Metalowe obręcze do dekoracji ławek w kościele na Komunię

Satyna, organza, tiul i akcesoria do dekoracji Kościoła

Satyna, organza, tiul to materiały do dekoracji Kościoła, z których można stworzyć niebanalne ozdoby i kompozycje dekoracyjne. Delikatna satyna w białym kolorze może być eleganckim przykryciem ławek kościelnych. Organza to prześwitujący materiał, z którego można samodzielnie stworzyć woreczki na upominki komunijne dla dzieci, gości uroczystości czy dla duchownego. Natomiast tiul do dekoracji kościoła przyda się przy tworzeniu oryginalnych kokardek dekoracyjnych na ławki.

złota organza z brokatem do dekoracji

Złota organza z brokatem do dekoracji