Dekoracje pokoju na narodziny dziecka w piękny sposób pozwolą przywitać maleństwo w domu. Najczęściej wybierane są girlandy z napisem witajcie w domu. Pomysłów na przywitanie noworodka w domu jest bardzo wiele: można udekorować dom i jego pokój lub wręczyć prezent maleństwu. Piękne dekoracje na narodziny dziecka to również: napis na powitanie dziecka w domu, balony, metryczka, pompony z bibuły oraz rozety dekoracyjne. Dekoracje do pokoju dziecka można również wykonać własnoręcznie metodą DIY.

Wybierz:

Dekoracje pokoju na narodziny

Narodziny dziecka - jak udekorować pokój dziecięcy?

Przyjęło się w naszej kulturze, że witamy rodziców z maluszkiem w domu małym przyjęciem. Najbliżsi dekorują pięknie pokój maleństwa w oczekiwaniu na powrót nowej rodziny do domu. Podczas przygotowań należy zaopatrzyć się w niezbędne przedmioty, które znacznie ułatwią Wam dekorowanie pokoiku dziecka. Z pewnością przydadzą się Wam balony - najpopularniejsza dekoracja na wszelkie okazje-, istotne będą również metryczki, banery, girlandy, rozety dekoracyjne, pompony bibułowe i kule papierowe.   

Balony na narodziny dziecka - dmuchane dekoracje

Wszyscy się zgodzą, że najpopularniejszą i najbardziej powszechną dekoracją są balony. Dostępne w wielu kształtach i kolorach sprawiają, że każdy znajdzie odpowiedni wariant dla siebie. W tym sezonie najpopularniejsze są zdecydowanie transparentne balony z konfetti w środku lub występujące samodzielnie. Pięknie udekorują całe przyjęcie i świetnie będą prezentować się na pamiątkowych fotografiach. Świetnym wyborem będą również balony kolorowe z odpowiednią grafiką dziecięcą. Dla dziewczynki świetnie sprawdzą się różowe baloniki z grafiką wózeczka lub napisem “It’s a girl”. Na bardziej męskie przyjęcie, radzimy wybrać błękitne balony w groszki lub białe z napisem “It’s a boy” w otoczeniu złoto-błękitnych gwiazdek. Bardzo pięknie będą prezentować się również balony foliowe w kształcie serca lub gwiazdki. Po wypełnieniu ich helem, macie możliwość stworzenia pięknych aranżacji z balonów jak klasyczne bukiety lub brama. Cudownie będą dekorować ściankę na pamiątkowe zdjęcia lub wejście do pokoju noworodka. 

Balon na narodziny dziecka

Balon na narodziny córeczki z napisem It's a Girl

Metryczki jako piękny upominek i cudowna pamiątka

Jeżeli chcecie wręczyć maluchowi pierwszy prezent, który dodatkowo będzie pięknie zdobił pokój Maluszka, to świetnym rozwiązaniem jest metryczka dla dziecka. Znajdziecie na niej wszystkie dane maluszka: datę i godzinę narodzin, wagę oraz wzrost. Całość dodatkowo posiada bardzo urocze grafiki, odpowiadające charakterowi uroczystości. Dla dziewczynki idealnie sprawdzi się metryczka z kolekcji Mała Księżniczka. Grafika korony pośród delikatnych kwiatów w połączeniu z delikatną czcionką sprawia, że całość jest idealnym rozwiązaniem na narodziny małej dziewczynki. Ustawiona w dziecięcym pokoiku będzie się pięknie prezentować i dekorować pomieszczenie. Metryczka dla chłopca to zdecydowanie ta z kolekcji Autka. Posiada przepiękną grafikę samochodziku wśród chmurek oraz chorągiewek. Z pewnością zaskoczycie wszystkich gości, a w szczególności świeżo upieczonych rodziców.

Metryczka dla dziecka dekoracja pokoju

Metryczka dla dziecka z motywem złotych stópek

Girlanda witaj w domu - piękny dodatek na narodziny

Chcąc pięknie udekorować wnętrze pokoiku dziecięcego warto zaopatrzyć się w niezbędne elementy jak banery, girlandy na powitanie dziecka czy pompony bibułowe. Wszystkie te ozdoby cudownie upiększą wnętrze i zamkną całość dekoracji. Najlepszym wyborem będą dekoracje odpowiadające charakterowi uroczystości. Banery powitalne z napisem “Baby Boy” lub “Witamy” sprawdzą się w tej sytuacji najlepiej. Warto również zaopatrzyć się w girlandy z kolorowych pomponów lub figur nawiązujących do narodzin dziecka. Całość świetnie uzupełnią rozety dekoracyjne, pompony bibułowe i kule papierowe. Podwieszone pod sufitem będą się pięknie prezentować i dopełnią pozostałą część dekoracji. Duży wybór wzorów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Girlanda na powitanie dziecka

Złota girlanda na powitanie dziecka w domu z imieniem