Niezbędne dodatki na Komunię Świętą dziecka to przede wszystkim świece do Komunii i stroiki. Warto pamiętać również o dodatkach do stroju dla dziewczynki komunijnej. Idealną propozycją są rękawiczki komunijne, które przepięknie ozdobą dłonie dziecka. Dla dziewczynki na Komunię Świętą przyda się również torebka komunijna, chusteczka oraz ozdoba na rączkę. Dla chłopca idealnym dodatkiem jest koszula komunijna, muszka lub krawat. Do zachowania wspomnień z uroczystości polecamy księgi pamiątkowe I Komunii, w których goście mogą umieszczać swoje wpisy i życzenia dla dziecka komunijnego.

Wybierz:

Dla dziecka

Dodatki dla dziecka na Pierwszą Komunię Świętą - torebki komunijne, pamiątki, rękawiczki komunijne

Pierwsza Komunia Święta jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdego kilkulatka i jego najbliższych. Wszelkie akcesoria komunijne i niezbędne dodatki powinny być spójne i jednolite. Alba komunijna jest najbardziej popularnym strojem komunijnym, jednak niektórzy decydują się także na sukienki komunijne dla dziewczynki i garnitury dla chłopców. W tym przypadku potrzebne będą piękne akcesoria, tj. rękawiczki, rajstopy, muszka czy koszula komunijna. W sklepie internetowym można znaleźć wiele rozmaitych inspiracji i pomysłów na strój dziecka komunijnego, a także metod na utrwalenie wspomnień, tj. księgi pamiątkowe na Komunię. Nie zapominajcie także o świecach do Komunii i o stroikach do nich.

Księgi pamiątkowe I Komunii

Pierwsza Komunia Święta powinna zostać w pamięci dziecka i jego bliskich na długo. Doskonałym łapaczem wspomnień będzie księga pamiątkowa na Komunię. Piękna książka z wpisami gości komunijnych to idealny sposób na stworzenie personalnej pamiątki dla dziecka. Księga gości komunijnych może zostać wzbogacona zdjęciami z sesji fotograficznej i pełnić także funkcję albumu ze zdjęciami z dnia Pierwszej Komunii Świętej. Personalizowana (imieniem dziecka komunijnego i datą uroczystości) na okładce księga z motywem srebrnej hostii będzie idealnym prezentem na Komunię dla chłopca i dla dziewczynki. Wspomnienia z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej są bezcenne, dlatego warto je umieścić w dedykowanej księdze pamiątkowej.

Księga pamiętkowa pierwszej Komunii Świętej

Księga pamiątkowa Pierwszej Komunii Świętej ze srebrną Hostią

Świece do Komunii, stroiki

Świeca do Komunii nowa czy od Chrztu? To pytanie bardzo często zadają sobie rodzice dziecka komunijnego podczas organizowania przyjęcia. Jeśli świeca ze Chrztu wciąż jest w dobrej kondycji i pasuje do motywu przewodniego przyjęcia - można wybrać tę symboliczną opcję. Jednak jeśli potrzebna jest nowa świeca komunijna to koniecznie musi być ona uroczysta! Gromnica komunijna to niezbędny element uroczystości, bardzo symboliczny. Świeca do Komunii z imieniem prezentuje się doskonale. Ręcznie robiona świeca w kolorystyce złoto-białej lub srebrno-białej będzie idealna dla chłopca i dla dziewczynki. Jakie przybranie na świece komunijną? Bardzo estetyczne są stroiki na świecę, które pełnią funkcję dekoracyjną. Kwiatowe motywy, eleganckie perełki i naturalne liście to przewodni styl dekoracji świecy komunijnej. Jednak bardzo popularne są także satynowe kokardki. Profitka na świecę pełni także niejednokrotnie funkcję okapnika.

Świeca komunijna

Świeca komunijna ze złotą Hostią

Wianki komunijne i opaski, rękawiczki dla dziewczynki

Wianek komunijny czy opaska to niezbędne dodatki na Komunię Świętą. Naturalne wianki, ręcznie robione z zielonych gałązek cieszą się największym powodzeniem wśród Mam. Bardzo chętnie wybierane są także opaski komunijne dekorowane kryształkami czy perełkami. Jednym z najczęściej kupowanych jest zielony wianek komunijny w naturalnym stylu. Ogromną popularnością cieszą się rękawiczki komunijne na jeden palec, o których marzy niemal każda dziewczynka. Dzięki nim czują mogą poczuć się jak księżniczki z bajek. Stroje komunijne dla dziewczynek nie obejdą się także bez odświętnych rajstop oraz bielizny. Są to podstawowe akcesoria komunijne. Wzorzyste lub gładkie rajstopki w kolorze białym oraz prosta bielizna są idealnym dopełnieniem stroju komunijnego dziewczynki. Koszule, muszki, krawaty to akcesoria komunijne dla chłopców, dzięki którym wyglądają jak młodzi mężczyźni - bardzo elegancko i odświętnie. Strój komunijny dla chłopca nie obejdą się bez uroczystej, białej koszuli. Muszka czy krawat - oto jest pytanie? Oba akcesoria komunijne będą prezentowały się wyjątkowo na kilkuletnim chłopcu, który po raz pierwszy przystąpi do sakramentu Eucharystii.


Wianek komunijny naturalny

Wianek komunijny naturalny