Jak zapakować prezent świąteczny? Chętnie wybierane są worki na prezenty świąteczne z imieniem, skarpety do pakowania prezentów lub papier prezentowy. Pakowanie prezentów DIY bywa pracochłonne, ale daje niesamowity efekt. Do prezentu świątecznego warto dołączyć specjalne zawieszki do prezentów lub bilecik z życzeniami świątecznymi. Jeśli zależy Wam na tym, by szybko zapakować prezent świąteczny koniecznie wybierzcie torby prezentowe z napisem Merry Christmas. Każdy prezent pięknie dopełni także wstążka satynowa lub sznurek w dowolnym kolorze.

Wybierz:

Pakowanie prezentów

Pakowanie prezentów

W całym domu pachnie świątecznymi potrawami, choinka błyska lampkami, a Ty nadal masz wrażenie, że o czymś zapominasz? Całkiem możliwe, że w natłoku wrażeń związanych z przygotowaniami do Bożego Narodzenia, umknęła Ci jakaś drobna sprawa. Być może wciąż nie masz zapakowanych prezentów dla najbliższych? Jeśli właśnie ten element organizacji wciąż jest u Ciebie nie gotowy, nie musisz się martwić. Pakowanie prezentów nie jest tak czasochłonne i trudne, jak mogłoby się wydawać. Warto jednak pomyśleć o tym zawczasu, ponieważ ładnie i starannie opakowany podarunek robi dużo lepsze wrażenie. 

Klasyczne sposoby pakowania: ozdobny papier i torebki

Najpopularniejszym sposobem na zapakowanie upominka jest włożenie go do klasycznej torebki. Paczki z tradycyjnymi, bożonarodzeniowymi motywami sprawdzą się w tym wypadku najlepiej. Użycie torebek to zaledwie kilka sekund, a efekt za każdym razem będzie zadowalający.

Jeśli jednak nie chcesz, żeby jakieś ciekawskie oczy dojrzały, co znajduje się w środku paczki, lepiej skorzystać z ozdobnego papieru. Rolka arkusza w czerwono-białe paski, świąteczne wzory czy zimowe grafiki pozwoli Ci w fantastyczny sposób zapakować prezenty dla najbliższych. Podarunki owijać należy z uwagą, aby później prezentowały się należycie estetycznie, ale nie przejmuj się za bardzo, gdy nie wszystko wyjdzie Ci tak jak powinno. Praktyka czyni mistrza i następne paczki przygotujesz z dużo większą łatwością. 

Retro papier do pakowania prezentów świątecznych

Retro papier do pakowania prezentów świątecznych

Worki i skarpety na prezenty

Oryginalnym i naprawdę uroczym sposobem na zapakowanie prezentów jest umieszczenie ich w dekoracyjnych workach lub skarpetach. Skorzystanie z takiej opcji jest bardzo wygodne niezależnie od kształtu i formy upominka. Jutowe skarpety w nowoczesnym stylu z finezyjnymi, białymi napisami urzekną wszystkie tak obdarowane osoby. Skarpety wykorzystać można również jako dekorację domu, dlatego nie tylko upominek znajdujący się wewnątrz spodoba się Twoim bliskim. Podobny efekt uzyskasz, korzystając z lnianych worków na prezenty. Paczki znakomicie prezentować się będą pod choinką i dodatkowo ozdobią wnętrze. Szczególnie pięknym rodzajem worków są te z zabawnymi grafikami w świątecznym stylu, które dodatkowo możesz spersonalizować przez nadruk z imieniem adresata podarunku. 

Pamiętaj, że zapakowanie prezentów w torby z lnu lub juty jest także bardzo ekologiczne. Worki i skarpety nadają się do ponownego użycia w kolejnych latach, dzięki czemu nie przyczyniają się do zaśmiecania środowiska. 

Świąteczna skarpeta jutowa na prezent

Świąteczna skarpeta jutowa na prezent

Dodatki i akcesoria do pakowania prezentów

Podczas pakowania prezentów nie możesz zapomnieć także o tematycznych dodatkach i akcesoriach. Niezależnie od tego, czy użyjesz papieru, toreb czy skarpet, przy każdym upominku znaleźć się musi bilecik z imieniem osoby, której zamierzasz wręczyć podarunek. Karteczki takie mogą mieć różne formy i motywy, ale na Boże Narodzenie najlepiej zaopatrzyć się w zawieszki z typowymi, świątecznymi wzorami. Bileciki trzeba również w jakiś sposób przymocować do paczki. W zależności od wybranego przez siebie stylu pakowania prezentów, dopasuj do niego odpowiednie akcesoria. Przy opakowaniach z juty, kraftowego papieru albo lnu świetnie zdadzą test naturalny jutowy sznurek, którego surowy wygląd rewelacyjnie zgra się z resztą elementów. Do bardziej klasycznych paczek możesz śmiało wykorzystać różnokolorowe wstążki i tasiemki wzbogacające całokształt.