Balony na przyjęcie dla dziecka - jakie wybrać i jak stosować?

Balony na przyjęcie dla dziecka - jakie wybrać i jak stosować?

Balon to fantastyczny gadżet, który pozwala na fantastyczne udekorowanie

przyjęcia dla dziecka na różne okazje!

Balony - dekoracje na każdą okazję

Możemy znaleźć kilka definicji balonów, które są prawie identyczne. Natomiast najczęstszą spotykaną definicją balonu to: jedna z form zabawki. Balony są uwielbiane przez wszystkie dzieci. Jest to gadżet, który zazwyczaj wykonany jest z gumy lateksowej, napełniony powietrzem lub helem. Dzięki temu balony mogą unosić się w powietrzu. Balony mogą mieć różne kształty, ale najczęściej spotykany jest kształt kulisty. Muszą być przede wszystkim szczelne, tak aby powietrze z nich nie uciekało. Balony muszą posiadać mały otwór, który umożliwi ich napompowanie. Balony są wypełniane powietrzem albo helem. W przypadku helu – balony unoszą się w powietrzu.

Balon to nie tylko ciekawa zabawka dla dzieci, ale i również element dekoracyjny. Są one wykorzystywane przez szersze grono użytkowników do ozdabiania pomieszczeń. Dekoracyjnymi balonami ozdabia przeróżne uroczystości: sylwester, wesele, urodziny, Baby Shower, zabawę karnawałową czy andrzejkową.

Balony urodzinowe - niezbędny gadżet na urodzinowe przyjęcie

Balon to również ciekawa forma reklamowania się firm. Coraz częściej można spotkać firmy marketingowe, które posiadają w swojej ofercie balony z nadrukiem logo firm. Dzięki takiemu gadżetowi firmy mogą wykreować swój wizerunek. Takie balony można przywiesić w każdym miejscu w firmie a nawet wręczyć je klientom. Jest to nic innego jak akcja promocyjna i reprezentacyjna firm.

Na rynku światowym można znaleźć szeroki asortyment jeśli chodzi o dekoracyjne balony wśród firm i producentów. Najczęściej można spotkać w sklepach oraz najczęściej są produkowane balony z takiego tworzywa jak: guma lateksowa. Jest to materiał wszystkim znany i powszechnie dostępny.

Najszerszą grupą balonów są właśnie balony lateksowe, które można znaleźć w różnych kolorach i z różnymi nadrukami. Asortyment takich balonów na naszym rynku jest dosyć obszerny, oprócz różnorodności w kolorystyce i nadrukach balony lateksowe cechują się również ciekawymi kształtami.

Oprócz lateksowych balonów najczęściej spotkane są balony foliowe. Są one bezpieczniejsze dla dzieci i bardziej wytrzymałe. Foliowe balony często są wypełniane helem a nie zwykłym powietrzem.

Balony urodzinowe z nadrukiem

Balony z nadrukami produkowane są przez wiele firm, które oferują ich różne kolory i kształty. Najczęściej nadruki wykonywane są na balonach lateksowych, ponieważ jest to materiał dość trwały i elastyczny. Świetnie sprawdzają się jednak także balony foliowe, a nawet biodegradowalne. 

Balon urodzinowy foliowy gwiazda złota happy birthday

Balon na urodziny z tematycznym napisem

Wypełnianie balonów helem

Helem można wypełniać balony lateksowe oraz balony foliowe. Natomiast balony lateksowe są lżejsze od foliowych, dlatego trzeba pamiętać o wybraniu odpowiedniego rozmiaru. W powietrzu najlepiej unoszą się balony lateksowe o wielkości 8 cali i większe. Jeśli wybieramy lateksowe balony do wypełnienia helem, trzeb pamiętać również o tym, że bez odpowiedniego środka do balonów - szybko tracą hel. Warto jest dokupić żel uszczelniający, dzięki któremu balony mogą trzymać się w idealnym stanie nawet po kilkanaście godzin.

Balony foliowe najczęściej można spotkać na masowych imprezach, które wypełniane są helem. Wszystkie foliowe balony posiadają specjalne zawory, który dodatkowo doszczelnia balon. Przeważnie hel w foliowych balonach utrzymuje się do 4 dni, ale oczywiście może to być więcej dni. Fantastycznie w powietrzu unoszą się balony foliowe wypełnione helem, które mają już duże rozmiary. Najlepszym rozwiązaniem są balony o wielkości powyżej 70 cm.

Helem można wypełnić każdy rodzaj balonów, natomiast trzeba pamiętać o tym, że tylko te o odpowiednich rozmiarach będą się unosić. I jeśli już kupujemy balony do napełniania helem, warto jest mieć ich kilka w zapasie. Zdarza się, że foliowe balony są czasami źle zgrzane i mają niewłaściwą przepustowość powietrza. Dlatego pamiętajmy o tym, że warto jest kupić trochę więcej balonów.

W naszym sklepie LeonKameleon.pl znajdziecie hel do balonów w butli. Nie musicie szukać specjalnego sklepu, w którym napompują balony potrzebne na Twoje przyjęcie. Wystarczy, że zamówisz taka butlę do swojego domu i samodzielnie wypełnisz balony helem. Dodatkowo do butli z helem dokładamy aż 30 kolorowych balonów w rozmiarze 24cm oraz tasiemkę do ich zawiązania. Jest to idealna propozycja do stworzenia bukietów z balonów, które rewelacyjnie będą unosić się w powietrzu. Butla z helem o pojemności 0,25m sześciennego z pewnością pozwoli napełnić 30 balonów. Butla z helem, którą Państwu oferujemy jest tylko jednorazowego użytku - nie można jej ponownie napełniać. Dzięki takiemu zestawowi stworzycie niesamowicie kolorową i efektowną aranżację pomieszczenia. Dzieciaki będą zachwycone tak dużą ilością unoszących się w powietrzu balonów.

Ciężarki do balonów z helem złote

Ciężarki do balonów z helem

Ile dni hel utrzymuje się w balonie i od czego to zależy?

Balony z helem to niesamowity gadżet oraz atrakcja dla dzieci. Natomiast po kilku dniach hel ulatuje z balonów i w końcu nadchodzi taki dzień, że jest go coraz mniej i opada na ziemię. Jak już wcześniej wspomnieliśmy materiał, z których wykonane są balony jest bardzo ważnym czynnikiem. Balony lateksowe można wypełnić helem, natomiast utrzymuje się w nich tylko kilka godzin. Najczęściej wybierane są balony foliowe, które wypełnione helem utrzymują się w powietrzu nawet do 2 tygodni. Drugim czynnikiem wpływającym na utrzymywanie się balonów w powietrzu jest wielkość balonów. Następnym ważnym czynnikiem jest jakość balonów. Przy kupnie balonów, warto jest spytać się sprzedawcy, kiedy zostały one wyprodukowane. Jeśli balony są strasznie stare i leżą już w sklepie jakiś czas, mogą one pęknąć lub szybko może ulecieć z nich powietrze czy hel. Balony powinny być również przechowywane we właściwym miejscu, gdzie nie będzie narażony na zbyt wysoką lub niską temperaturę. Najlepiej jest je przechowywać w suchym miejscu, gdzie nie są narażone na promienie słoneczne. Jeśli balon jest już napompowany warto jest go przechowywać w pomieszczeniu o podobnej temperaturze, dzięki czemu dłużej będzie unosił się w powietrzu.

Ile helu potrzeba, aby napełnić balon?

Często klienci pytają, ile potrzeba helu do napełnienia balonów – szczególnie tych foliowych w kształcie cyferek. Tutaj warto jest się kierować specyfikacją na produkcie. Każdy balon ma swoją określoną wielkość oraz kształt, dlatego ilość helu zależy właśnie od takich właściwości.

Podręczny hel w puszce

Fantastycznym rozwiązaniem, który pozwoli stworzyć na szybko balonową dekorację pomieszczenia jest crazy hel w puszce! Mała buteleczka helu pozwoli napełnić ok. 10 balonów lateksowych 5 "; 4 balonów lateksowych 10 " (częściowo powietrzem); 3 balonów lateksowych 12 " (częściowo powietrzem); 1 balon foliowy 19 ". Trzeba jednak pamiętać o tym, że na stopień napełnienia i dokładną liczbę napełnionych balonów ma wpływ wiele czynników - m.in. producent balonów, ale także warunki atmosferyczne. Balony 10” oraz 12” należy napełnić częściowo helem. Kiedy czujemy, że zaczynają się unosić, należy dodmuchać je powietrzem do pełnego rozmiaru. Pojemność takiego podręcznego helu w puszce wynosi 0,12l - wystarczy aby stworzyć rewelacyjną balonową dekorację pomieszczenia, która będzie fantastycznie unosić się w powietrzu. Zaletą takiego helu w puszce jest przede wszystkim to, że nie trzeba udawać się specjalnie do sklepu, w którym pompują balony helem lub kupować całej butli z helem, która jest dużo droższa.

Crazy hel w puszce do balonów

Kolorowe balony urodzinowe na dziecięce przyjęcia

W każdym sklepie z ozdobami na przyjęcia znajdziemy balony z kolorowymi nadrukami. Są to balony lateksowe, które posiadają jednostronny lub kilkustronny nadruk. Dostępne w różnych kolorach i w różnych rozmiarach. Producenci starają się wprowadzać na rynek balony na każdą uroczystość - Roczek dziecka, Chrzest Święty, Komunia Święta, urodzinki, wesela, Baby Shower, sylwester itd. Dostosowują grafikę do konkretnej okazji. Do naszego sklepu www.LeonKameleon.pl staramy się sprowadzać balony od najlepszych producentów, którzy produkują gadżety dekoracyjne o wysokiej jakości.

Balony kolorowe dinozaury

Kolorowe balony na urodziny dziecka

Balon urodzinowy sto lat w kwiatuszki

Foliowy balon urodzinowy

Balony z nadrukiem cyferek to fantastyczna propozycja na udekorowanie pomieszczenia na przyjęcie urodzinowe. Podkreślą one charakter uroczystości oraz liczbę świętowanych lat przez jubilata. Szczególnym powodzeniem w naszym sklepie cieszą się balony na Roczek. Błękitne i białe balony z napisem "one" i "1st birthday" świetnie udekorują imprezkę z okazji pierwszych urodzinek dziecka.

Balony ledowe świecące

Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się balony ledowe, które świecą w ciemności. Dzieciaki są zachwycone takim fantastycznym gadżetem. Mogą się nimi bawić przy zgaszonym świetle, dzięki czemu maja jeszcze większą frajdę. Świecące balony to absolutny hit każdego przyjęcia. Można je wykorzystać do udekorowania urodzinek dziecka, imprez w szkole, andrzejek, Halloween i wiele innych. Dostępne są one różnych kolorach, chociaż najczęściej są wybierane są balony led w kolorze srebrnym i złotym. Taki gadżet to bardzo oryginalna dekoracja pomieszczenia. Po przyjęciu można je wykorzystać do ozdobienia pokoju dziecka, a nawet ogrodu. Takie balony wypełnia się helem lub powietrzem. Przeważnie wewnątrz takich balonów znajduje się dioda led oraz 2 baterie litowe ag3. Czas świecenia takich balonów to ok. 20 godzin od ich zaktywowania.

Balony led do dekoracji wnętrz i plenerów

Balony z konfetti

Takie balony wykonywane są z gumy lateksowej i wewnątrz nich umieszczane jest kolorowe konfetti. Można spotkać konfetti w kształcie kółek, prostokątów, kwadratów itd. Wewnątrz balonu fantastycznie prezentuje się metaliczne konfetti, które rewelacyjnie się mieni. Balony z konfetti bardzo często wykorzystywane są do sesji zdjęciowych – fotki wyglądają odlotowo. Balony z metalizowanym konfetti to wystrzałowa atrakcja każdego przyjęcia. Podczas urodzinowego przyjęcia dla dzieci fantastycznym pomysłem jest przebicie balonu! W jednej chwili w powietrzu pojawi się piękne mieniące konfetti. Dzieci będą mogły tańczyć wśród latających w powietrzu kolorowych elementów. Będą pod wielkim wrażeniem.

Balony transparentne z konfetti Rosegold

Balony biodegradowalne

Balony można także z łatwością dopasować do najnowszych trendów eko. Obecnie bardzo duży nacisk stawiany jest na naturalne materiały i rozwiązania, które nie szkodzą środowisku. Właśnie dlatego balony wykonane z biodegradowalnego kauczuku będą wspaniałym pomysłem na przyjęcie dziecka. Fantastyczne kolory, a nawet oryginalne wzory w niczym nie ustępują klasycznym balonom z lateksu. Takie dekoracje na pewno doskonale zapadną w pamięci wszystkich zebranych osób. 

Bukiet z balonów biodegradowalnych zwierzątka

Biodegradowalne balony ze zwierzątkami

Fantastyczne balony foliowe w ciekawych kształtach

Foliowe balony w różnych kształtach pięknie udekorują każdą imprezkę. Sklepy z ozdobami na przyjęcia oferują balony w kształtach, które idealnie wpasowują się w charakter uroczystości. W naszym sklepie internetowym możecie znaleźć balony foliowe w kształcie gwiazdek, kuli, sześcianu czy wózków w różnych rozmiarach. Takie balony foliowe najlepiej jest wypełnić helem, dzięki czemu fantastycznie będą unosić się w powietrzu. Foliowe balony w kształcie misia czy wózka idealnie nadają się do udekorowania pomieszczenia na Roczek lub na Chrzest Święty dziecka. Świetnie będą prezentować się przyczepione do krzesła dziecka lub nad imprezkowym stołem.

Balon foliowy gwiazdka

Balon foliowy gwiazdka w różowym kolorze

Prezent w postaci balonów - zamiast kwiatków

Jeśli wybieracie się na przyjęcie urodzinowe nie tylko do dziecka, ale i dorosłej osoby fantastycznym pomysłem jest podarowanie bukietu kwiatków w postaci kolorowych balonów. Taki upominek pozytywnie zaskoczy jubilata oraz wszystkich gości. Jest to bardzo oryginalne oraz nowoczesne rozwiązanie. Zaletą tych balonowego bukietu jest dłuższa wytrzymałość. Kwiaty po tygodniu więdną, a balony wypełnione helem będą utrzymywać się w powietrzu przez dłuższy czas. Balonowy bukiet można wykonać z lateksowych kolorowych balonów – przewiązać je wszystkie ozdobną wstążką i połączyć w jeden supełek czy kokardkę. Niezbędny element do wykonana balonowego bukietu to plastikowe patyczki do balonów - dzięki czemu balonowy bukiet może znaleźć swoje miejsce w ozdobnym wazonie. Balony to gadżety, które przede wszystkim podobają się dzieciom. Dlatego jest to idealna propozycja na upominek dla małego jubilata. Kwiaty nie robią tak rewelacyjnego wrażenia jak kolorowe balony.

Foliowe balony w kształcie cyferek

Balony w kształcie cyferek to najlepsze rozwiązanie na udekorowanie przyjęcia urodzinowego. Takie balony nie tylko w fantastyczny sposób udekorują pomieszczenie, ale i podkreślą liczbę świętowanych lat jubilata! Stworzą niesamowity klimat i charakter imprezki. Balony w kształcie cyferek można znaleźć w różnych wielkościach i w różnych kolorach. Są metalizowane, brokatowe a nawet w środku mają umieszczone dekoracyjne konfetti czy piórka. Balony foliowe znajdują swoje zastosowanie również podczas zabawy sylwestrowej.

Balon foliowy cyferka 9 w złotym metalicznym kolorze

Foliowe balony w kształcie literek

Balony w formie literek - tak jak w przypadku cyferek, można zakupić w różnym rozmiarze i kolorze. Oferta foliowych balonów na rynku dekoracyjnym jest naprawdę ogromna. Balony w kształcie liter pozwolą stworzyć dowolny napis, dzięki czemu jest to doskonały pomysł na udekorowanie każdego przyjęcia! Można je wykorzystać na urodziny, Chrzest czy Baby Shower. Foliowe litery pozwolą stworzyć imię jubilata, które będzie świetnie prezentować się nad imprezkowym stołem. W naszym sklepie www.LeonKameleon.pl znajdziecie balony foliowe i w kształcie cyferek i w kształcie literek w różnych kolorach. Balonowym bestsellerem są literki w kolorze holograficznym o wysokości 35cm, które robią niesamowite wrażenie. Przyjęcie udekorowane takimi balonami zaskoczy nie tylko jubilata, ale i wszystkich gości. Duże foliowe balony to również fantastyczne gadżety do sesji zdjęciowej.

Balony foliowe do dekoracji wnętrza

Patyczki do balonów - niezbędny dodatek

Patyczki do balonów do rewelacyjny dodatek, dzięki którym można wyeksponować balony na organizowanym przyjęciu. Patyczki pomogą zapanować nad balonami - dzięki nim można stworzyć fantastyczne aranżacje. Te gadżet pozwoli przygotować balonowy bukiet, który można umieścić w wazonie. Balony na plastikowych patyczkach można również umieścić w doniczkach z kwiatami czy innych elementach dekoracyjnych.

Patyczki z zatyczkami do balonów

Jak wysyłamy balony do naszych klientów?

Wszystkie balony, które dostępne są w ofercie naszego sklepu wysyłamy bez napełnienia powietrzem ani helem - należy to zrobić samodzielnie. Sprzedawane przez nas balony umieszczane są w woreczkach lub w estetycznych opakowaniach, które posiadają kod produktu i nazwę. Balony foliowe najczęściej złożone są na płasko lub w kostkę. Nie trzeba się martwić o to, że będą one pogniecone. Wystarczy je napompować, a przybiorą fantastyczny kształt, który nie będzie posiadał żadnych zagnieceń. W naszej ofercie posiadamy również butlę z helem, hel w puszce oraz pompkę do balonów. Dzięki tym dodatkom nie będziecie musieli szukać sklepów, w których napompujecie swoje balony. Wystarczy dokupić potrzebny sprzęt i wykonać balonowe dekoracje bez wychodzenia z domu.

Jeśli zakupiliście w naszym sklepie foliowe balony w kształcie kwadratu, gwiazdki, serca i jesteście w trakcie ich pompowania i nie przypominają one swoich kształtów z opakowania i zdjęcia? PAMIĘTAJCIE - balony foliowe trzeba napompować do końca, do pełnych rozmiarów. Dopiero wtedy balony będą miały idealny kształt.

Jeśli macie w planach zorganizowanie przyjęcia dla swojego malucha zapraszamy serdecznie do naszego sklepu www.LeonKameleon.pl.

Znajdziecie w nim nie tylko fantastyczne balony na każdą okazję, ale i również inne elementy dekoracyjne, które pozwolą stworzyć rewelacyjną aranżację pomieszczenia.

Produkty z aranżacji
 • PATYCZKI I ZATYCZKI do balonów biodegradowalne KOMPLET 10 SZTUK PATYCZKI I ZATYCZKI do balonów biodegradowalne KOMPLET 10 SZTUK
  9,98 zł
  PATYCZKI I ZATYCZKI do balonów biodegradowalne KOMPLET 10 SZTUK

  Patyczki z zatyczkami to fantastyczny dodatek, dzięki któremu wyeksponujesz balony na organizowanym przyjęciu! Te akcesoria z pewnością pomogą Wam zapanować nad, balonami ozdabiającymi Wasze wnętrza. Stwórzcie wyjątkowe dekoracje z balonów, przy pomocy zatyczek i patyczków.

  9,98 zł
 • BALON urodzinowy foliowy w kwiatuszki Sto Lat BALON urodzinowy foliowy w kwiatuszki Sto Lat
  7,98 zł
  BALON urodzinowy foliowy w kwiatuszki Sto Lat

  Wspaniały balon foliowy dekorowany kwiatuszkami i złotym napisem Sto lat. Świetnie sprawdzi się jako dekoracja wnętrza, a także jako dodatek do prezentu urodzinowego. Dzięki możliwości napełnienia helem będzie pięknie unosić się nad powierzchnią. Rewelacyjna dekoracja Roczku, urodzinek dziecka i nie tylko. 

  7,98 zł
 • BALON foliowy urodziny 85cm CYFRA 9 BALON foliowy urodziny 85cm CYFRA 9
  14,98 zł
  BALON foliowy urodziny 85cm CYFRA 9

  Wyjątkowy, złoty balon, to idealny dodatek na urodziny Waszego dziecka. Ten ogromny balon w kształcie cyfry 9, przykuje wzrok wszystkich obecnych na Waszej imprezce. Sprawi, że Twoje dziecko przez wiele lat nie zapomni tej imprezki urodzinowej.

  14,98 zł
 • BALON foliowy Baby Rosegold 73,5x75,5cm BALON foliowy Baby Rosegold 73,5x75,5cm
  8,98 zł
  BALON foliowy Baby Rosegold 73,5x75,5cm

  Jak efektowanie udekorować przyjęcie z okazji narodzin dziecka lub Baby Shower? Rewelacyjnym rozwiązaniem jest foliowy balon w kolorze różowego złota w kształcie napisy Baby. Dzięki możliwości napełnienia go powietrzem, jak i helem będzie pięknie unosił się nad powierzchnią. To także świetny pomysł na dekorację pokoju dla dziecka. 

  8,98 zł
 • BALON foliowy Gwiazda 48cm JASNORÓŻOWY BALON foliowy Gwiazda 48cm JASNORÓŻOWY
  5,98 zł
  BALON foliowy Gwiazda 48cm JASNORÓŻOWY

  Wyjątkowy balon w formie gwiazdy to niezbędny dodatek Waszych niezapomnianych imprezek! Jasnoróżowy balon idealnie sprawdzi się na przyjęciu Waszych małych księżniczek. Balon w kształcie gwiazdy idealnie nadaje się również jako gadżet do sesji zdjęciowej.

  5,98 zł
 • BALONY transparentne + metaliczne konfetti koła 30cm 10szt ROSEGOLD BALONY transparentne + metaliczne konfetti koła 30cm 10szt ROSEGOLD
  14,98 zł
  BALONY transparentne + metaliczne konfetti koła 30cm 10szt ROSEGOLD
  1 Recenzje

  Balony z konfetti w najmodniejszym odcieniu rosegold to nowoczesna propozycja dekoracji pomieszczenia na urodziny  czy chrzest Waszej pociechy! Balony fantastycznie prezentują się nad stołem lub uwieszone pod sufitem. Możecie także wykorzystać je do sesji zdjęciowej!

  14,98 zł
 • CRAZY HEL do balonów W PUSZCE CRAZY HEL do balonów W PUSZCE
  52,98 zł
  CRAZY HEL do balonów W PUSZCE
  1 Recenzje

  Hel w puszce pozwoli w szybki sposób stworzyć fantastyczne balonowe dekoracje na dziecięce przyjęcia. Balony napełnione helem unoszą się naprawdę wysoko - będzie to niesamowita atrakcja dla wszystkich gości obecnych na imprezce.

  52,98 zł
 • CIĘŻARKI do balonów metaliczne ZŁOTE 4szt CIĘŻARKI do balonów metaliczne ZŁOTE 4szt
  14,98 zł
  CIĘŻARKI do balonów metaliczne ZŁOTE 4szt

  Fantastyczny dodatek, który pozwoli stworzyć wyjątkowe dekoracje na przyjęcia. Metaliczny złoty ciężarek do balonów sprawi, że napełnione helem balony pozostaną na swoim miejscu i nie będą się przemieszczać po pomieszczeniu. Obciążnik w modnym złotym kolorze można również wykorzystać do usztywnienia girland z balonów.

  14,98 zł
 • BALON urodzinowy foliowy gwiazda 40cm Happy Birthday ZŁOTY BALON urodzinowy foliowy gwiazda 40cm Happy Birthday ZŁOTY
  6,98 zł
  BALON urodzinowy foliowy gwiazda 40cm Happy Birthday ZŁOTY

  Balon urodzinowy w kształcie gwiazdy ze złotym napisem Happy Birthday to wspaniały dodatek na Roczek i urodziny dziecka. Dzięki złotemu kolorowi balony pasują zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Prezentują się pięknie i oryginalnie.

  6,98 zł
 • BUKIET z balonów na Roczek i urodziny Zwierzątka MIX 8szt BIODEGRADOWALNY BUKIET z balonów na Roczek i urodziny Zwierzątka MIX 8szt BIODEGRADOWALNY
  14,98 zł
  BUKIET z balonów na Roczek i urodziny Zwierzątka MIX 8szt BIODEGRADOWALNY

  Prześliczny bukiet z balonów na urodziny oraz Roczek, który zachwyci nie tylko zaproszonych gości, ale również i solenizanta. Wspaniałe balony wykonane z naturalnego latexu są ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych balonów. Grafika zwierzątek znajdująca się na balonach cudownie sprawdzi się jako dekoracja sali lub restauracji.

  14,98 zł
Oct 12, 2018