Balony na przyjęcie dla dziecka - jakie wybrać i jak stosować?

Balony na przyjęcie dla dziecka - jakie wybrać i jak stosować?

Balon to fantastyczny gadżet, który pozwala na fantastyczne udekorowanie

przyjęcia dla dziecka na różne okazje!

Balony - co to za przedmioty?

Możemy znaleźć kilka definicji balonów, które są prawie identyczne. Natomiast najczęstszą spotykaną definicją balonu to: jedna z form zabawki. Balony są uwielbiane przez wszystkie dzieci. Jest to gadżet, który zazwyczaj wykonany jest z gumy lateksowej, napełniony powietrzem lub helem. Dzięki temu balony mogą unosić się w powietrzu. Balony mogą mieć różne kształty, ale najczęściej spotykany jest kształt kulisty. Muszą być przede wszystkim szczelne, tak aby powietrze z nich nie uciekało. Balony muszą posiadać mały otwór, który umożliwi ich napompowanie. Balony są wypełniane powietrzem albo helem. W przypadku helu – balony unoszą się w powietrzu.

Balon to nie tylko ciekawa zabawka dla dzieci, ale i również element dekoracyjny. Są one wykorzystywane przez szersze grono użytkowników do ozdabiania pomieszczeń. Dekoracyjnymi balonami ozdabia przeróżne uroczystości: sylwester, wesele, urodziny, czeshrt, Baby Shower, zabawę karnawałową czy andrzejkową.

Balony urodzinowe - niezbędny gadżet na urodzinowe przyjęcie

Balon to również ciekawa forma reklamowania się firm. Coraz częściej można spotkać firmy marketingowe, które posiadają w swojej ofercie balony z nadrukiem logo firm. Dzięki takiemu gadżetowi firmy mogą wykreować swój wizerunek. Takie balony można przywiesić w każdym miejscu w firmie a nawet wręczyć je klientom. Jest to nic innego jak akcja promocyjna i reprezentacyjna firm.

Na rynku światowym można znaleźć szeroki asortyment jeśli chodzi o dekoracyjne balony wśród firm i producentów. Najczęściej można spotkać w sklepach oraz najczęściej są produkowane balony z takiego tworzywa jak: guma lateksowa. Jest to materiał wszystkim znany i powszechnie dostępny.

Najszerszą grupą balonów są właśnie balony lateksowe, które można znaleźć w różnych kolorach i z różnymi nadrukami. Asortyment takich balonów na naszym rynku jest dosyć obszerny, oprócz różnorodności w kolorystyce i nadrukach balony lateksowe cechują się również ciekawymi kształtami.

Oprócz lateksowych balonów najczęściej spotkane są balony foliowe. Są one bezpieczniejsze dla dzieci i bardziej wytrzymałe. Foliowe balony często są wypełniane helem a nie zwykłym powietrzem.

Balony urodzinowe z nadrukiem

Balony z nadrukami produkowane są przez wiele firm, które oferują ich różne kolory i kształty. Najczęściej nadruki wykonywane są na balonach lateksowych, ponieważ jest to materiał dość trwały i elastyczny. Producenci balonów konkurują ze sobą kształtami, kolorami oraz nadrukami.

Balony na roczek z napisem Mam już Roczek

Wielkości balonów - jaką średnicę mają balony, które chcemy zakupić?

W większości sklepach stacjonarnych oraz internetowych wielkości balonów podawane są w calach. Dlatego przy zamawianiu i kupnie balonów warto jest sprawdzić jaką będą one miały średnicę. Aby wyliczyć średnicę balonów należy pamiętać, że:

1 cal = 2,54 centymetra

Aby ułatwić Wam zakup balonów w naszym sklepie podajemy przydatne informacje z gotowymi wielkościami balonów w calach po przeliczeniu na centymetry. Na poniższym zdjęciu zobaczycie jak wizualnie różnicę pomiędzy wielkościami poszczególnych balonów.

wielkość balonów

Wypełnianie balonów helem

Helem można wypełniać balony lateksowe oraz balony foliowe. Natomiast balony lateksowe są lżejsze od foliowych, dlatego trzeba pamiętać o wybraniu odpowiedniego rozmiaru. W powietrzu najlepiej unoszą się balony lateksowe o wielkości 8 cali i większe. Jeśli wybieramy lateksowe balony do wypełnienia helem, trzeb pamiętać również o tym, że bez odpowiedniego środka do balonów - szybko tracą hel. Warto jest dokupić żel uszczelniający, dzięki któremu balony mogą trzymać się w idealnym stanie nawet po kilkanaście godzin.

Balony foliowe najczęściej można spotkać na masowych imprezach, które wypełniane są helem. Wszystkie foliowe balony posiadają specjalne zawory, który dodatkowo doszczelnia balon. Przeważnie hel w foliowych balonach utrzymuje się do 4 dni, ale oczywiście może to być więcej dni. Fantastycznie w powietrzu unoszą się balony foliowe wypełnione helem, które mają już duże rozmiary. Najlepszym rozwiązaniem są balony o wielkości powyżej 70 cm.

Helem można wypełnić każdy rodzaj balonów, natomiast trzeba pamiętać o tym, że tylko te o odpowiednich rozmiarach będą się unosić. I jeśli już kupujemy balony do napełniania helem, warto jest mieć ich kilka w zapasie. Zdarza się, że foliowe balony są czasami źle zgrzane i mają niewłaściwą przepustowość powietrza. Dlatego pamiętajmy o tym, że warto jest kupić trochę więcej balonów.

Hel do balonów w butli w zestawie z balonami

W naszym sklepie LeonKameleon.pl znajdziecie hel do balonów w butli. Nie musicie szukać specjalnego sklepu, w którym napompują balony potrzebne na Twoje przyjęcie. Wystarczy, że zamówisz taka butlę do swojego domu i samodzielnie wypełnisz balony helem. Dodatkowo do butli z helem dokładamy aż 30 kolorowych balonów w rozmiarze 24cm oraz tasiemkę do ich zawiązania. Jest to idealna propozycja do stworzenia bukietów z balonów, które rewelacyjnie będą unosić się w powietrzu. Butla z helem o pojemności 0,25m sześciennego z pewnością pozwoli napełnić 30 balonów. Butla z helem, którą Państwu oferujemy jest tylko jednorazowego użytku - nie można jej ponownie napełniać. Dzięki takiemu zestawowi stworzycie niesamowicie kolorową i efektowną aranżację pomieszczenia. Dzieciaki będą zachwycone tak dużą ilością unoszących się w powietrzu balonów.

Ile dni hel utrzymuje się w balonie i od czego to zależy?

Balony z helem to niesamowity gadżet oraz atrakcja dla dzieci. Natomiast po kilku dniach hel ulatuje z balonów i w końcu nadchodzi taki dzień, że jest go coraz mniej i opada na ziemię. Jak już wcześniej wspomnieliśmy materiał, z których wykonane są balony jest bardzo ważnym czynnikiem. Balony lateksowe można wypełnić helem, natomiast utrzymuje się w nich tylko kilka godzin. Najczęściej wybierane są balony foliowe, które wypełnione helem utrzymują się w powietrzu nawet do 2 tygodni. Drugim czynnikiem wpływającym na utrzymywanie się balonów w powietrzu jest wielkość balonów. Następnym ważnym czynnikiem jest jakość balonów. Przy kupnie balonów, warto jest spytać się sprzedawcy, kiedy zostały one wyprodukowane. Jeśli balony są strasznie stare i leżą już w sklepie jakiś czas, mogą one pęknąć lub szybko może ulecieć z nich powietrze czy hel. Balony powinny być również przechowywane we właściwym miejscu, gdzie nie będzie narażony na zbyt wysoką lub niską temperaturę. Najlepiej jest je przechowywać w suchym miejscu, gdzie nie są narażone na promienie słoneczne. Jeśli balon jest już napompowany warto jest go przechowywać w pomieszczeniu o podobnej temperaturze, dzięki czemu dłużej będzie unosił się w powietrzu.

Ile helu potrzeba, aby napełnić balon?

Często klienci pytają, ile potrzeba helu do napełnienia balonów – szczególnie tych foliowych w kształcie cyferek. Tutaj warto jest się kierować specyfikacją na produkcie. Każdy balon ma swoją określoną wielkość oraz kształt, dlatego ilość helu zależy właśnie od takich właściwości.

Podręczny hel w puszce

Fantastycznym rozwiązaniem, który pozwoli stworzyć na szybko balonową dekorację pomieszczenia jest crazy hel w puszce! Mała buteleczka helu pozwoli napełnić ok. 10 balonów lateksowych 5 "; 4 balonów lateksowych 10 " (częściowo powietrzem); 3 balonów lateksowych 12 " (częściowo powietrzem); 1 balon foliowy 19 ". Trzeba jednak pamiętać o tym, że na stopień napełnienia i dokładną liczbę napełnionych balonów ma wpływ wiele czynników - m.in. producent balonów, ale także warunki atmosferyczne. Balony 10” oraz 12” należy napełnić częściowo helem. Kiedy czujemy, że zaczynają się unosić, należy dodmuchać je powietrzem do pełnego rozmiaru. Pojemność takiego podręcznego helu w puszce wynosi 0,12l - wystarczy aby stworzyć rewelacyjną balonową dekorację pomieszczenia, która będzie fantastycznie unosić się w powietrzu. Zaletą takiego helu w puszce jest przede wszystkim to, że nie trzeba udawać się specjalnie do sklepu, w którym pompują balony helem lub kupować całej butli z helem, która jest dużo droższa.

Crazy hel w puszce do balonów

Kolorowe balony urodzinowe na dziecięce przyjęcia

W każdym sklepie z ozdobami na przyjęcia znajdziemy balony z kolorowymi nadrukami. Są to balony lateksowe, które posiadają jednostronny lub kilkustronny nadruk. Dostępne w różnych kolorach i w różnych rozmiarach. Producenci starają się wprowadzać na rynek balony na każdą uroczystość - Roczek dziecka, Chrzest Święty, Komunia Święta, urodzinki, wesela, Baby Shower, sylwester itd. Dostosowują grafikę do konkretnej okazji. Do naszego sklepu www.LeonKameleon.pl staramy się sprowadzać balony od najlepszych producentów, którzy produkują gadżety dekoracyjne o wysokiej jakości.

Balony na Roczek z nadrukiem autek

Balony z nadrukiem cyferek to fantastyczna propozycja na udekorowanie pomieszczenia na przyjęcie urodzinowe. Podkreślą one charakter uroczystości oraz liczbę świętowanych lat przez jubilata. Szczególnym powodzeniem w naszym sklepie cieszą się balony na Roczek. Błękitne i białe balony z napisem "one" i "1st birthday" świetnie udekorują imprezkę z okazji pierwszych urodzinek dziecka.

Balony ledowe świecące

Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się balony Led, które świecą w ciemności. Dzieciaki są zachwycone takim fantastycznym gadżetem. Mogą się nimi bawić przy zgaszonym świetle, dzięki czemu maja jeszcze większą frajdę. Świecące balony to absolutny hit każdego przyjęcia. Można je wykorzystać do udekorowania urodzinek dziecka, imprez w szkole, andrzejek, Halloween i wiele innych. Dostępne są one różnych kolorach, chociaż najczęściej są wybierane są balony led w kolorze srebrnym i złotym. Taki gadżet to bardzo oryginalna dekoracja pomieszczenia. Po przyjęciu można je wykorzystać do ozdobienia pokoju dziecka, a nawet ogrodu. Takie balony wypełnia się helem lub powietrzem. Przeważnie wewnątrz takich balonów znajduje się dioda led oraz 2 baterie litowe ag3. Czas świecenia takich balonów to ok. 20 godzin od ich zaktywowania.

Złote i srebrne balony led

Balony z konfetti

Takie balony wykonywane są z gumy lateksowej i wewnątrz nich umieszczane jest kolorowe konfetti. Przy niektórych balonach - konfetti lub inne elementy dekoracyjne dołączane są do zestawu. Wtedy wystarczy je tylko umieścić wewnątrz balonów. Można spotkać konfetti w kształcie kółek, prostokątów, kwadratów itd. Wewnątrz balonu fantastycznie prezentuje się metaliczne konfetti, które rewelacyjnie się mieni. Balony z konfetti bardzo często wykorzystywane są do sesji zdjęciowych – fotki wyglądają odlotowo. Balony z metalizowanym konfetti to wystrzałowa atrakcja każdego przyjęcia. Podczas urodzinowego przyjęcia dla dzieci fantastycznym pomysłem jest przebicie balonu! W jednej chwili w powietrzu pojawi się piękne mieniące konfetti. Dzieci będą mogły tańczyć wśród latających w powietrzu kolorowych elementów. Będą pod wielkim wrażeniem.

Balony transparentne z konfetti Rosegold

Balony transparentne z różowym konfetti

Balony gigant

Ogromne balony wypełnione kolorowym konfetti to fantastyczna dekoracja, która z pewnością przykuje uwagę wszystkich gości. Najczęściej można spotkać przezroczyste balony o średnicy 1m. Są one wykonane z gumy lateksowej i można je napompować zwykłym powietrzem lub helem. Natomiast lepiej jest wypełnić je helem, ponieważ ogromny, unoszący się w powietrzu balon pozytywnie zaskoczy i będzie to niesamowicie efektowna dekoracja każdego przyjęcia. Podobnie jak z mniejszymi balonami z konfetti – można go przebić i zrobić pamiątkowe zdjęcie z unoszącym się w powietrzu kolorowym konfetti. Balony giganty to nie tylko rewelacyjna dekoracja na dziecięce przyjęcia, ale i również na karnawał, 18-stki, czy sylwester.

Fantastyczny balon olbrzym w pomarańczowym kolorze

Balon gigant z kolorowym konfetti

Fantastyczne balony foliowe w ciekawych kształtach

Balony foliowe w różnych kształtach pięknie udekorują każdą imprezkę. Sklepy z ozdobami na przyjęcia oferują balony w kształtach, które idealnie wpasowują się w charakter uroczystości. W naszym sklepie internetowym możecie znaleźć balony foliowe w kształcie gwiazdek, kuli, sześcianu czy wózków w różnych rozmiarach. Takie balony foliowe najlepiej jest wypełnić helem, dzięki czemu fantastycznie będą unosić się w powietrzu. Foliowe balony w kształcie misia czy wózka idealnie nadają się do udekorowania pomieszczenia na Roczek lub na Chrzest Święty dziecka. Świetnie będą prezentować się przyczepione do krzesła dziecka lub nad imprezkowym stołem.

Balon foliowy gwiazdka

Balon foliowy gwiazdka w różowym kolorze

Prezent w postaci balonów - zamiast kwiatków

Jeśli wybieracie się na przyjęcie urodzinowe nie tylko do dziecka, ale i dorosłej osoby fantastycznym pomysłem jest podarowanie bukietu kwiatków w postaci kolorowych balonów. Taki upominek pozytywnie zaskoczy jubilata oraz wszystkich gości. Jest to bardzo oryginalne oraz nowoczesne rozwiązanie. Zaletą tych balonowego bukietu jest dłuższa wytrzymałość. Kwiaty po tygodniu więdną, a balony wypełnione helem będą utrzymywać się w powietrzu przez dłuższy czas. Balonowy bukiet można wykonać z lateksowych kolorowych balonów – przewiązać je wszystkie ozdobną wstążką i połączyć w jeden supełek czy kokardkę. Niezbędny element do wykonana balonowego bukietu to plastikowe patyczki do balonów - dzięki czemu balonowy bukiet może znaleźć swoje miejsce w ozdobnym wazonie. Balony to gadżety, które przede wszystkim podobają się dzieciom. Dlatego jest to idealna propozycja na upominek dla małego jubilata. Kwiaty nie robią tak rewelacyjnego wrażenia jak kolorowe balony.

Foliowe balony w kształcie cyferek

Foliowe balony cyferki to najlepsze rozwiązanie na udekorowanie przyjęcia urodzinowego. Takie balony nie tylko w fantastyczny sposób udekorują pomieszczenie, ale i podkreślą liczbę świętowanych lat jubilata! Stworzą niesamowity klimat i charakter imprezki. Balony w kształcie cyferek można znaleźć w różnych wielkościach i w różnych kolorach. Są metalizowane, brokatowe a nawet w środku mają umieszczone dekoracyjne konfetti czy piórka. Balony foliowe znajdują swoje zastosowanie również podczas zabawy sylwestrowej.

Balon foliowy cyferka 1 w złotym metalicznym kolorze

Foliowe balony w kształcie literek

Balony foliowe literki - tak jak w przypadku cyferek, można zakupić w różnym rozmiarze i kolorze. Oferta foliowych balonów na rynku dekoracyjnym jest naprawdę ogromna. Balony w kształcie liter pozwolą stworzyć dowolny napis, dzięki czemu jest to doskonały pomysł na udekorowanie każdego przyjęcia! Można je wykorzystać na urodziny, Chrzest czy Baby Shower. Foliowe litery pozwolą stworzyć imię jubilata, które będzie świetnie prezentować się nad imprezkowym stołem. W naszym sklepie www.LeonKameleon.pl znajdziecie balony foliowe i w kształcie cyferek i w kształcie literek w różnych kolorach. Balonowym bestsellerem są literki w kolorze holograficznym o wysokości 35cm, które robią niesamowite wrażenie. Przyjęcie udekorowane takimi balonami zaskoczy nie tylko jubilata, ale i wszystkich gości. Duże foliowe balony to również fantastyczne gadżety do sesji zdjęciowej.

Balony foliowe literki w kolorze rosegold

Patyczki do balonów - niezbędny dodatek

Patyczki do balonów do rewelacyjny dodatek, dzięki którym można wyeksponować balony na organizowanym przyjęciu. Patyczki pomogą zapanować nad balonami - dzięki nim można stworzyć fantastyczne aranżacje. Te gadżet pozwoli przygotować balonowy bukiet, który można umieścić w wazonie. Balony na plastikowych patyczkach można również umieścić w doniczkach z kwiatami czy innych elementach dekoracyjnych.

Patyczki z zatyczkami do balonów

Balony na Baby Shower

Balon na Baby Shower ze złotym napisem Boy

Jak wysyłamy balony do naszych klientów?

Wszystkie balony, które dostępne są w ofercie naszego sklepu wysyłamy bez napełnienia powietrzem ani helem - należy to zrobić samodzielnie. Sprzedawane przez nas balony umieszczane są w woreczkach lub w estetycznych opakowaniach, które posiadają kod produktu i nazwę. Balony foliowe najczęściej złożone są na płasko lub w kostkę. Nie trzeba się martwić o to, że będą one pogniecone. Wystarczy je napompować a przybiorą fantastyczny kształt, który nie będzie posiadał żadnych zagnieceń. W naszej ofercie posiadamy również butlę z helem, hel w puszce oraz pompkę do balonów. Dzięki tym dodatkom nie będziecie musieli szukać sklepów, w których napompujecie swoje balony. Wystarczy dokupić potrzebny sprzęt i wykonać balonowe dekoracje bez wychodzenia z domu.

Jeśli zakupiliście w naszym sklepie foliowe balony w kształcie kwadratu, gwiazdki, serca i jesteście w trakcie ich pompowania i nie przypominają one swoich kształtów z opakowania i zdjęcia? PAMIĘTAJCIE - balony foliowe trzeba napompować do końca, do pełnych rozmiarów. Dopiero wtedy balony będą miały idealny kształt.

Jeśli macie w planach zorganizowanie przyjęcia dla swojego malucha zapraszamy serdecznie do naszego sklepu www.LeonKameleon.pl.

Znajdziecie w nim nie tylko fantastyczne balony na każdą okazję, ale i również inne elementy dekoracyjne, które pozwolą stworzyć rewelacyjną aranżację pomieszczenia.

Produkty z aranżacji
paź 12, 2018