Zaproszenia na Baby Shower to niezbędny element przyjęcia dla Przyszłej Mamy. Baby Shower - jak zorganizować? Na początku należy pamiętać przede wszystkim o zaproszeniach i dekoracjach. Warto zaopatrzyć się również w gry i zabawy na Baby Shower, które umilą czas gościom. Główną atrakcją powinien stanowić tort na Baby Shower. Nie można zapomnieć o upominkach dla Przyszłej Mamy i maleństwa. Prezent na Baby Shower powinien być przede wszystkim praktyczny, piękny i uroczy.

Wybierz:

Zaproszenia na Baby Shower

Baby Shower co to?

Baby Shower to bardzo wesołe przyjęcie, zwane także bociankowym. Przyszła mama zaprasza na baby shower swoje koleżanki lub wspólnych znajomych przyszłych rodziców. W niektórych przypadkach przyjęcie jest organizowane przez bliskich dla Młodych Rodziców, co okazuje się być przyjęciem niespodzianką.

Jak zorganizować Baby Shower?

Baby Shower powinno być zaplanowane na czas kiedy u Przyszłej Mamy będzie widoczny brzuszek ciążowy. Wtenczas pamiątkowe sesje zdjęciowe utrwalą czas ciąży i będą podstawą do wielu miłych wspomnień. Bardzo ważne jest jedzenie na Baby Shower, które należy dobrać zgodnie z zaleceniami dietetycznymi kobiet w ciąży, dlatego kategorycznie należy wykluczyć z menu m.in. surowe mięso i sery pleśniowe.

Zaproszenia na Baby Shower

Zaproszenia na Baby Shower to pierwszy krok podczas organizowania i planowania przyjęcia bociankowego. Najlepsze są zaproszenia, które za pomocą kolorystycznych akcentów odwołują się do płci dziecka. W ofercie sklepu leonKameleon.pl można znaleźć wiele wzorów zaproszeń na Baby Shower, np. Zapach Piwonii, który obrazuje piękną postać kobiety w ciąży w kwiatowym przybraniu. To bardzo symboliczne zaproszenia na bociankowe, które zachwycą wszystkich gości.

Kogo zaprosić na Baby Shower i jak zaprosić? Najczęściej jest to babskie przyjęcie, gdzie gromadzą się przyjaciółki Przyszłej Mamy, jednak można ten charakter nieco odmienić, zapraszając wspólnych znajomych Przyszłych Rodziców i rodzinę. Zaproszenia można wysłać za pomocą poczty lub wręczyć osobiście - wszystko w ramach możliwości.

Prezent na Baby Shower

Tradycją jest obdarowywanie Przyszłej Mamy i Taty prezentami na Baby Shower, które są głównie związane z dzieckiem i ciążą. Bardzo często wręczane są bezalkoholowe szampany z personalizacją (imieniem przyszłej mamy i datą baby shower). Piękna grafika dedykowanej etykiety wina musującego z pewnością sprawi wiele radości Przyszłej Mamie.

Innym sposobem na wręczenie prezentu na Baby Shower są księgi pamiątkowe, gdzie mogą wpisać się wszyscy goście przyjęcia. Dziennik ciąży to bardzo symboliczny prezent, dzięki któremy Przyszła Mama będzie mogła kolekcjonować i dokumentować wszelkie ważne wydarzenia podczas trwania ciąży.

Zabawy na Baby Shower

Zabawy na Baby Shower to bardzo charakterystyczne gry z humorem, które są doskonałą rozrywką na tę okazję. Wszelkie quizy, testy i certyfikaty dla Przyszłej Mamy sprawdzają przygotowanie merytoryczne rodziców do przyjścia na świat ich dziecka. Można wykorzystać do zabawy gotowe szablony i karty do gry, które gwarantują niezły ubaw!

Tort na Baby Shower - jak udekorować słodki wypiek?

Tort na Baby Shower to konieczny punkt przyjęcia! Nie może zabraknąć tradycyjnego ciasta ze świeczkami i fontannami. Bardzo często tort na bociankowe ma kolor charakterystyczny dla płci dziecka, tj. różowy, gdy rodzice spodziewają się dziewczynki, a niebieski, gdy na świat przyjdzie chłopiec. Warto zasugerować się tą inspiracją w kwestii wyboru tortu, a także dekoracji na Baby Shower.

Dekoracje na Baby Shower - jakie wybrać?

Najbardziej popularnymi dekoracjami na przyjęcie Baby Shower są oczywiście balony foliowe i lateksowe, z których można tworzyć rozmaite dekoracje balonowe sali. Kultowe balony z napisem “It’s a boy!” lub “It’s a girl!” w adekwatnym kolorze to najchętniej wybierane dmuchańce na Baby Shower. Świetnie prezentują się podczas pamiątkowych sesji zdjęciowych.